Blog

Czym jest masternode i w jaki sposób może pomóc inwestorom kryptowalutowym?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Czym jest masternode i w jaki sposób może pomóc inwestorom kryptowalutowym?

W środowisko inwestorów kryptowalutowych najpopularniejszą metodą pozyskiwania kryptowaluty jest jej kopanie, ale czy na pewno dla każdego jest to najlepszy sposób? Sądzę, że nie, dlatego też dzisiaj przyjrzymy się masternode.

Czym jest masternode?

Masternode służy przede wszystkim poprawie jakości działania kryptowaluty w której to został zaimplementowany. Mówiąc pokrótce masternode jest po prostu core walletem na którym zamrożona jest odpowiednia ilość środków wymaganych do urochomienia masternode’a. Taki portfel musi być zsynchronizowany z blockchainem dowolnej kryptowaluty najlepiej 24 godziny na dobę aby generował dla nas największy zysk. Masternode usprawnia funkcjonalność całej kryptowaluty umożliwiając chociażby( w przypadku Dash’a):

  • InstantSend (transkcja natychmiastowa). Dla przykładu w przypadku Bitcoina potrzebuje około 10 minut na potwierdzenie naszej transakcji
  • PrivateSend (transakcje anonimowe)
  • Dash Evolution zdecentralizowany procesor płatniczy (Coś jak zdecentralizowany Paypal)

Kto skorzysta na masternode?

Jest to rozwiązanie dla osób inwestujących długoterminowo w daną kryptowalutę oraz chcących zmaksymalizować zysk. Postawienia takiego masternode’a nie stwarza dużych kosztów, a potrafi zwiększyć zysk w skali roku nawet o 40-90% ( w zależności od projektu).

Czym jest masternode i w jaki sposób może pomóc inwestorom kryptowalutowym?

Koszt założenia własnego masternode’a.

Koszt uzależniony jest od ilości wymaganych monet i kursu danej kryptowaluty. W tej chwili najdroższym masternodem jest masternode DASH’a, który po dzisiejszym kursie kosztuje 217.000 USD. Do stworzenia go potrzeba aż 1.000 sztuk tej kryptowaluty. Natomiast posiadaczem najtańszego w danej chwili masternode’a możemy być za mniej niż 1 USD.

Oczywiście w przypadku tak małej inwestycji najprawdopodobniej cały nasz zysk i tak zostanie spożytkowany na utrzymanie serwera. Środki, które zostaną zamrożone na potrzeby stworzenia masternode’a można w dowolnej chwili wycofać zachowując dotychczasowy zysk.

Nie ma minimalnego czasu przez, który dany masternode musi działać. Myślę, że warto jeszcze wspomnieć o cenie jaką musieliśmy zapłacić za postawienie masternode na Dash’u w momencie kiedy został wprowadzony, a była to równowartość około 600 usd, a w momencie skrajnej hossy w grudniu wartość takiego masternode’a przekraczała 1.4 mln USD

Masternode czy koparki?

Myślę, że należałoby jeszcze wspomnieć o problemach, które mogą nieść ze sobą obie formy inwestycji. Zaczynając od kopania. Bardzo ważnym czynnikiem bez którego nie możemy ocenić rentowności naszej koparki jest cena jaką płacimy z prąd.

W przypadku zwykłego gospodarstwa domowego cena za kWh jest w przedziale 0.49-0.51 zł. Możemy natomiast zdecydować się wynająć miejsce dla naszej koparki w firmie, która się tym specjalizuje. Wtedy możemy spodziewać się dużo niższych cen prądu, ale musimy liczyć się z tym, że kopalnia będzie pobierać od nas procent naszego zysku.

W sytuacji zlecenia komuś opieki nad naszą koparką problemy właściwie się kończą. W przypadku masternode, największym problemem będzie jego ustawienie, co może sprawić początkującym sporo problemów, a co do kosztów to jedyną kwestią pozostaje wykupienie dostępu do serwera VPS. Cena takiego serwera to około 10-15 zł miesięcznie.

Interesują Cię prawne i podatkowe reperkusje Masternode? Skontaktuj się z nami.

Czym jest masternode i w jaki sposób może pomóc inwestorom kryptowalutowym?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

POZOSTAŁE WPISY